Το 20λεπτο Ban AFK Αξίζει ή όχι ???

Καλησπέρα. Θα ήθελα να γίνει μία συζήτηση κατα πόσο αξίζει το 20λεπτο BAN που παίρνουν όσοι επιλέγουν να γίνουν AFK ή όχι ΣΕ RANK ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ... Και γιατί το λέω αυτό ; ... Γιατί πιστεύω πως δεν τους νιάζει και τόσο ... και πως η ζημιά που κάνουν στην ομάδα είναι πολύ μεγαλύτερη απο ότι παίρνουν σαν τιμωρία. π.χ. Ας εξετάσουμε μία περίπτωση ( απο τις τόσες ) που μου έχουν συμβεί. Είμαι Β5 - B4 και προσπαθώ να παίξω όσο πιο καλά μπορώ, γιατί όχι μόνο μου αρέσει το παιχνίδι, αλλά προσπαθώ να ανέβω με την αξία μου... Δεν με νοιάζει που χάνει η ομάδα μου στο παιχνίδι... όταν το αξίζει η αντίπαλη ομάδα εννοώ... με πειράζει όμως όταν στο παιχνίδι υπάρχουν άτομα που πάνε AFK. Στο παιχνίδι θα υπάρχει 1 νικητής και 1 ηττημένος... αυτό είναι το φυσιολογικό... Ανατρέπονται τα δεδομένα όμως όταν κάποιος φεύγει και πρέπει να κάνουμε υπέρβαση... και πολύ περισσότερο όταν γίνονται 2 AFK. Αυτό ισχύει και όταν απο την αντίπαλη ομάδα κάποιος πάει AFK (δεν μιλάω μόνο για την δική μου πλευρά)... Από μένα πάντως όλοι όσοι πάνε AFK τρώνε Report... Όταν γίνονται απο την αρχή ... πάντα remake... και λέω πάντα, γιατί 99% θα δημιουργήσει πρόβλημα... (γι αυτό και μας δίνεται αυτή η δυνατότητα). Στα 2 τελευταία παιχνίδια είχα 2 AFK στην ομάδα μου, ανα παιχνίδι και χάσαμε και τα 2 παιχνίδια... Ας αναλύσουμε όμως τι γίνεται με αυτούς και τι συμβαίνει σε όλη την ομάδα: Αυτοί παίρνουν BAN και πάνε για 20 λεπτά "Login Καθυστέρηση" για τα επόμενα 5 παιχνίδια... μάλιστα... ααα... και χάνουν και βαθμούς. Εμείς όμως που το παλέψαμε τί φταίμε ;; χασαμε πόντους εξαιτείας αυτών και χωρίς να φταίμε... βρεθήκαμε 3 vs 5 ... με αποτέλεσμα να πέσουμε στο B5 και ξανά στο B4 και ξανά στο B5 ... και η ιστορία συνεχίζεται... εξαιτείας αυτών... και η αναφορά που λέω για το Β5 και το Β4 είναι για παράδειγμα. Μπορέι να συμβαίνει και στο Β4-Β3 ... S5-S4... G4-G3... κ.τ.λ. 9 στα 10 παιχνίδια έχω 1 AFK. Το έχω πια συνηθίσει και δεν το θεωρώ παράλογο... Αυτό όμως που βλέπω παράλογο και άδικο... είναι η ποινή που παίρνουν αυτοί που γίνονται AFK. Πιστεύω πως δεν τους ενδιαφέρει και πως αν ήταν πιο αυστηρή η ποινή ... θα το σκεφτόντουσαν να πάνει AFK. Πια όμως θα είναι αυτή η ποινή... ;;; και πως θα τους κάνει να το σκεφτούν ; Η ποινή που πιστεύω πως θα κάνει τον άλλον να σκεφτεί να πάει AFK ή ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ή να κάνει TROLL FEED δεν είναι τα 20 λεπτά... αλλά είναι ο αποκλεισμός απο τα RANK παιχνίδια... π.χ. - Αν πας AFK σε 1 παιχνίδι RANK και είναι η 1η σου φορά, τότε θα παίρνεις μόνιμη προειδοποίηση για ΒΑΝ. - Αν πας AFK σε 1 παιχνίδι RANK και έχεις μόνιμη προειδοποίηση τότε η μόνιμη προειδοποίηση θα γίνειται 1 κάρτα BAN και ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ RANK παιχνίδια ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ 2 παιχνίδια σε NORMAL ( η κάρτα BAN δεν φεύγει απο τον παίκτη). - Αν πας AFK σε 1 παιχνίδι RANK και έχεις 1 κάρτα BAN τότε θα γίνονται 2 οι κάρτες BAN και ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ RANK παιχνίδια ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ 3 παιχνίδια σε NORMAL ( οι κάρτες BAN δεν φεύγουν απο τον παίκτη). - Αν πας AFK σε 1 παιχνίδι RANK και έχεις 2 κάρτες BAN τότε θα γίνονται 3 οι κάρτες BAN και ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ RANK παιχνίδια ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ 4 παιχνίδια σε NORMAL ( οι κάρτες BAN δεν φεύγουν απο τον παίκτη). - Αν πας AFK σε 1 παιχνίδι RANK και έχεις 3 κάρτες BAN τότε θα γίνονται 4 οι κάρτες BAN και ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ RANK παιχνίδια ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ 5 παιχνίδια σε NORMAL ( οι κάρτες BAN δεν φεύγουν απο τον παίκτη). - Αν πας AFK σε 1 παιχνίδι RANK και έχεις 4 κάρτες BAN τότε θα γίνονται 5 οι κάρτες BAN και ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ RANK παιχνίδια ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ 10 παιχνίδια σε NORMAL ( οι κάρτες BAN δεν φεύγουν απο τον παίκτη). Οι κάρτες θα μηδενίζονται στην αρχή κάθε έτους... Έτσι πιστεύω πως κάθε παίκτης που θα θέλει να παίξει σοβαρά σε RANK παιχνίδια... Θα κοιτάει... : 1ον να παίξει σοβαρά... 2ον να έχει καλό σήμα σε Internet και να μην παραπονιέται πως του κόβεται η σύνδεση. 3ον να μην έχει κάρτες ... για να μπορεί να συνεχίσει σε RANK παιχνίδια. ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ AFK , ΣΕ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ TROLLAROUN ΚΑΙ FEEDAROUN ΕΠΕΙΤΗΔΕΣ... και πιστεύω πως με αυτό τον τρόπο ποινής θα λιγοστέψουν κατα πολύ αυτά τα φαινόμενα ... τουλάχιστον σε RANK παιχνίδια. Σας ευχαριστώ και περιμένω τις γνώμες σας. Με εκτίμηση. Δημήτρης.
Μοιραστείτε
Αναφορά ως:
Προσβλητικό Σπαμ Παρενόχληση Λάθος Φόρουμ
Άκυρο