[Zbiorczy Temat] Problemy z dostawcą Internetu UPC - [NIEAKTUALNE]

http://files.tabletguide.nl/wp-content/uploads/2012/02/UPC-logo-breed.jpg Czy znów riot o nas nie zapomniał chodzi mi o te same problemy co wcześniej czyli znów nie idzie się zalogować do gry :) hmm czyżby riot miał nas w czterech literach ?? --- Notka modelatorska: Cześć, tutaj OkrzykFurii, Ostatnio tematy o UPC zalewają Forum, każdy próbuje tworzyć swoje własne małe tematy, które zakrywają powszechne dzienne tematy. Problem jest na tyle poważny, że pozwoliłem sobie przykleić wątek. Proszę dyskutować na temat UPC w tym temacie. Dziękuje, za zgłaszanie innych tematów (powielanych) - wszystko zostanie tu skierowane. --- Problem występuje w porze wieczornej. **Stanowisko Riot Games w tej sprawie:** > Wybacz proszę za problemy, które tyczą się połączenia z naszą grą w ostatnim czasie. Niedawno duży NSP (Network Service Provider/Dostawca usług sieciowych) miał problemy ze stabilnością swojej sieci co natomiast wywołało problemy w League of Legends. Jeżeli korzystałeś właśnie z tej sieci mogłeś mieć problemy z połączeniem w League of Legends. Obecnie trwają prace w celu naprawy owego problemu. Przyczyna nie leży bezpośrednio po stronie serwerów gry, lecz gdzieś pomiędzy nimi, a użytkownikami poszczególnych sieci internetowych np. UPC, Chello. >Przykro mi, ale obecnie nie jestem w stanie udzielić więcej informacji na ten temat, ani też podać przybliżonego terminu ukończenia robót naprawczych. Jeżeli jednak nie korzystałeś z tego dostawcy lub jeżeli w dalszym ciągu masz problemy to mogę zasugerować kilka rzeczy. Sugeruję również kontakt ze swoim dostawcą internetowym. Bardzo możliwe, że będzie on w stanie Ci pomóc lub już rozwiązał ten problem, z pewnością dostarczy Ci on świeżych informacji. >Jeśli to nie pomoże, to dostarcz nam proszę poniższe dane, abym mógł udzielić Ci wsparcia: >1) Analizę sieci: https://support.riotgames.com/hc/pl/articles/201752674#wq1 >2) Dziennik informacji o sieci: https://support.riotgames.com/hc/pl/articles/201752674#wq4 >3) Listę procesów: https://support.riotgames.com/hc/pl/articles/201752674#wq3 Materiały wysyła się jako załączniki do Centrum Pomocy i Wsparcia w celu identyfikacji źródła problemu. ---- {{champion:106}} **Riot TMX** > Witam, >W tej chwili rozmawiamy z działem technicznym firmy UPC i wspólnie próbujemy rozwiązać ten problem. Usterka rzeczywiście związana jest ze sposobem, w jaki ruch sieciowy UPC routowany jest w kierunku naszych serwerów. Niestety, trasa wygląda inaczej w godzinach porannych, a inaczej w godzinach szczytu, uwikłana jest w to jeszcze inna firma pośrednicząca (IP transit), więc naszym zadaniem jest przekonfigurowanie całości i zapewnienie klientom UPC stabilnego połączenia. Będę informował Was w tym wątku o naszych wspólnych postępach. {{champion:106}} **Riot TMX** >Dodam jeszcze tylko, że wprowadziliśmy dzisiaj pewną zmianę w wykorzystywaniu sieci tranzytowych naszych partnerów (chodzi o międzynarodowe połączenia przesyłające ruch sieciowy do serwerów platformy w USA i do serwerów gier w Niemczech). Zwróćcie uwagę, czy dzisiaj w okolicach godziny 20-stej będziecie mieli jakieś problemy. Jeśli tak, to proszę dajcie znać tu na forum w czym tkwi problem: czy w zalogowaniu się do gry (klient PvP), czy w stabilności czatu w lobby, czy w stabilności połączenia w grze. Przy każdej większej zmianie te dane są dla nas najważniejsze. {{champion:106}} **Riot TMX** 19:00 - 28 Lipca > Ok, dzięki za informacje. A jak wygląda sama gra? Proszę o sprawdzenie, może być jakiś custom. {{champion:106}} **Riot TMX** 20:10 - 28 Lipca > Proszę o dodanie mnie do kontaktów w kliencie PvP na EUNE. Mój nick: Riot tmx. Muszę wykorzystać chwilę waszego czasu do przetestowania jakości połączenia. {{champion:106}} **Riot TMX** 22:00 - 28 Lipca >Ok, niestety na chwilę obecną nie udało nam się naprawić zgłaszanych problemów z klientem PvP (platformą EUNE). Spędziliśmy z kilkoma graczami ostatnie godziny i zebraliśmy dodatkowe informacje i logi połączeń sieciowych. Większość logów jest czysta, tak jakby problemy w ogóle nie występowały, jednak w tym samym czasie klient PvP wyrzuca niezliczone błędy. Komplet wyników jest już w rękach wszystkich związanych z tym problemem firm (UPC i firmy pośredniczące w tranzycie ruchu sieciowego), które ponownie przeanalizują usługi po swojej stronie. Odświeżę ten wątek jutro rano, jak tylko będę miał jakiekolwiek dodatkowe informacje. >Zmiana, jaką przeprowadziliśmy dzisiaj rano (wspominałem o niej wcześniej) miała na celu zapewnienie czystego przesyłu pakietów do serwerów gier we Frankfurcie. W tej chwili możemy potwierdzić, że dla klientów UPC w samej grze problemy nie występują, więc jak tylko uda wam się wystartować grę, to wszystko powinno pójść gładko. Zalecam jednak nie granie na razie kolejek rankingowych. >Tak więc w chwili obecnej problemem jest samo połączenie się do platformy PvP servera EUNE oraz stabilność tego połączenia. Jakość połączenia w samej grze jest w porządku. >Jeszcze raz, przepraszam za taką niestabilność połączenia do platformy EUNE dla klientów UPC. Mam nadzieję, że szybko uda nam się to wyjaśnić z partnerami Riot Games. {{champion:106}} **Riot TMX** - 7 Sierpnia > Mija tydzień od rozwiązania problemów z UPC. Myślę, że temat może zostać zamknięty, a przyszłe potencjalne problemy będziemy omawiać w nowym temacie.
Podziel się
Zgłoś jako:
Wulgarne Spam Nękanie Niewłaściwe Forum
anuluj