[Helpdesk] Recompensele ranked 2018 și sistemul ranked pentru Sezonul 2019

Salutări !

După cum deja știi, Sezonul 8 a luat sfârșit și ne îndreptăm repede repejor către un nou sezon!

Această postare ar trebui să clarifice orice confuzie sau neînțelegere pe care ai putea-o avea. Dar dacă nu, comentează aici și vom încerca să te ajutăm. :D

Prietenii voștri de la support:

Noi am pregătit nu una, nu două, dar trei secțiuni de „Întrebări frecvente”! Acestea vor fi actualizate constant pentru a ne asigura că vei fi bine informat și pregătit:

1. Recompensele ranked de la sfârșitul Sezonului 2018
2. Eligibilitatea pentru recompensele de la sfârșitul sezonului
3. Noul sistem ranked pentru Sezonul 2019

Pe lângă acestea, mai poți găsi informații folositoare și în aceste articole:

Sfârșitul Sezonului 2018

Informații despre Sfârșitul Sezonului 2018 – Articol de la Player Support

Eligibilitatea pentru recompensele de la sfârșitul Sezonului 2018

Recompensele de la sfârșitul Sezonului 2018 și Onoarea (articol în engleză)

1. Recompensele ranked de la sfârșitul Sezonului 2018

Când s-a sfârșit sezonul?

Pe 13 Noiembrie la ora 01:00 pentru EUNE și ora 02:00 pentru EUW (ora României)..

Când vor fi distribuite recompensele?

Toate recompensele vor fi distribuite până pe data de 12 Decembrie 2018.

Cum vor fi distribuite recompensele?

Va fi puțin diferit în acest an. Acestea vor fi distribuite prin misiuni!
O misine va apărea odată ce contului tău i-au fost acordate recompensele.
Care este misiunea? Să te loghezi în contul tău! :D

Când au fost blocate plasamentele pentru Challenger?

Plasamentele pentru Challenger au fost blocate la ora 00:45 pentru EUNE și ora 01:45 pentru EUW (ora României). Orice meci care nu s-a sfârșit până la aceste ore, nu a fost luat în considerare!

Ce recompense voi primi?

BRONZ

Vei primi câte o iconiță pentru fiecare listă de așteptare ranked în care ai fost plasat în Bronz.

ARGINT

Vei primi câte o iconiță pentru fiecare listă de așteptare ranked în care ai fost plasat în Argint
și o ramă argintie pentru ecranul de încărcare.

AUR sau mai sus

Vei primi câte o iconiță pentru fiecare listă de așteptare ranked în care ai fost plasat în Aur,
o ramă pentru ecranul de încărcare
și skin-ul Orianna Victorioasă (și chroma-uri în funcție de în câte liste de așteptare ai fost plasat în Aur sau mai sus).

CHALLENGER

Toți acei Invocatori care au ajuns în vârf, pe lângă iconițe, rame și skin vor primi și acest extraordinar rucsac Challenger! :D

Pentru fiecare regiune, un număr limitat de invocatori vor primi rucsacul Challenger:

Top 200 din lista de așteptare Solo/Duo
Top 40 din lista de așteptare Flex
Top 10 din lista de așteptare Flex – Twisted Treeline

Când îmi voi primi rama pentru ecranul de încărcare și cât timp va fi activă?

Rama ta pentru ecranul de încărcare se va debloca împreună cu celelalte recompense. Aceasta va fi înlăturată pentru Sezonul 2019. Va fi vizibilă doar în timpul pre-sezonului. Uite aici un exemplu:

Poți găsi mai jos mai multe informații despre Sezonul 9 în secțiunea „Noul sistem ranked pentru Sezonul 2019”.

Voi primi și campionul Orianna împreună cu skin-ul victorios, chiar dacă nu o dețin deja?

Cu siguranță! Campionul îți va fi deblocat împreună cu skin-ul!

Cum funcționează recompensele chroma?

În funcție de câte liste de așteptare ai fost plasat în Aur sau mai sus, vei primi un Chroma adițional pentru skin-ul tău victorios:

2 liste de așteptare: Orianna Victorioasă – Chroma Peridot
3 liste de așteptare: Orianna Victorioasă – Chroma Amber

Ce chroma primești e determinat de numărul de liste de așteptare în care ai fost plasat Aur sau mai mult, și nu de tipul de listă de așteptare.

Vom primi și skin-uri pentru ward-uri în funcție de nivelul de onoare atins în acest an?

Da!

Și în acest an vei primi câte un skin pentru fiecare nivel peste nivelul 2 pe care l-ai atins!

Nivel 3: Albastru
Nivel 4: Violet
Nivel 5: Portocaliu

Deci, dacă vei atinge nivelul 5, vei primi toate 3 skin-urile, așa că GG<3!

2. Eligibilitatea pentru recompensele de la sfârșitul sezonului

În ce condiții nu primesc recompensele?

- Dacă nivelul tău de onoare este sub 2
- Dacă contul tău a fost pedepsit pentru manipularea MMR-ului în timpul Sezonului 2018

Suspendarea mea a fost aplicată în mod greșit sau din cauza activităților frauduloase | Am LeaverBuster. Sunt în continuare eligibil pentru recompense?

Da. Aceste scenarii nu influențează eligibilitatea ta pentru recompense.

Această parte a postului este menită să îți ofere informații detaliate despre cerințele minime de Onoare atualizate care au fost stabilite pentru recompensele acestui sezon. Aceasta include de asemenea o declarație de la Player Support pentru acest subiect, deoarece multe tickete au fost trimise în legătură cu asta:

După cum cu siguranță știi, Riot a făcut niște reguli foarte stricte în legătură cu eligibilitatea pentru recompensele de la sfârșitul sezonului.
Jucătorul trebuie să aibă nivelul minim de onoare 2 pentru a fi eligibil pentru recompense.

Noi, Player Support, am fost cei care a trebuit să explicăm și să clarificăm aceste circumstanțe pentru mulți, mulți, foarte mulți dintre voi în ticketele voastre. Nici pentru noi nu a fost o sarcină ușoară, pentru că ne-am fi dorit să vă putem ajuta! Dar mâinile ne-au fost legate la spate și a trebuit să stăm deoparte și să vă explicăm situația într-o așa manieră care poate că ar părea mai puțin groaznică.

Tot feedback-ul primit de la voi despre cât de strictă și parțial nedreaptă aceasta regulă este, nu a fost ignorat.

Nu.

Noi l-am luat personal.

Pentru un lung timp, noi am sperat că voi veți reuși să ajungeți la nivelul 2 de onoare, chiar dacă timpul a fost foarte limitat.

Dar în sfârșit avem vești bune:

Noi, asta însemnând voi împreună cu noi, am avut succes!

Împreună ca o comunitate, am reușit să creem o oportunitate pentru cei care au avut nivelul de onoare scăzut datorită uneia sau mai multe restricții de chat. Acești jucători au din nou șansa de a obține recompensele de la sfârșitul sezonului!

Și cum funcționează asta:

Dacă, după primirea uneia sau mai multe restricții de chat, onoarea ta a scăzut la nivelul 1 sau 0, acum ai șansa ca până în 11 Februarie să atingi nivelul 2 de onoare.

Dacă reușești să arăți un comportament pozitiv în meciurile tale și să atingi nivelul 2 de onoare înainte de acest termen, vei primi toate recompensele de la finalul sezonului pentru care ai luptat din greu!

Această oportunitate este exclusiv disponibilă pentru jucătorii care au primit doar restricții de chat. Jucătorii care au primit o suspendare de 2 săptămâni pentru negativitate/toxicitate sau boosting de MMR vor fi în continuare ineligibili pentru recompensele de la sfârșitul sezonului!

Deci, dacă ai primit o suspendare de 2 săptămâni împreună cu restricțiile de chat, vei fi în continuare ineligibil și vei fi exclus de la această oportunitate.

Aceasta este o excepție pe care am reușit să o obținem pentru o mare parte dintre jucători, care deocamdată, este exclusivă pentru acest sezon.

3. Noul sistem ranked pentru Sezonul 2019

Toată povestea detaliată despre noul sezon ranked poate fi găsită în /devlogs (în engleză).

Deci, când începe noul sezon ranked?

24 Ianuarie 2019

Această secțiune de „Întrebări frecvente” va fi terminată în curând!

Noi sperăm din tot sufletul că ați avut un sezon glorios și de succes. Sperăm că toți veți primi recompensele pentru care v-ați luptat din greu, și chiar dacă nu, suntem siguri că ați făcut tot ce ați putut mai bine și ați continuat până la final. Așa că, asta este pentru toată lumea. GG, WP!

În cazul în care ai și alte întrebări, nu ezita să ne spui! Vom face tot posibilul ca toată lumea să primească un răspuns într-un timp decent!

Salutări călduroase de pe Câmpiile Dreptății!
Share
Raportează ca: anulează